Tesco pályázat - "Ön választ, mi segítünk!"

„Ön választ, mi segítünk!” elnevezésű Tesco pályázatnak köszönhetően számos programon vehettek részt tanulóink, tanáraink és a szülői munkaközösség tagjai a 2021-es évben. A 8. fordulóban harmadik helyezettként elnyert 250.000Ft-os támogatást olyan programokra fordítottuk az év során, melyek felhívják a diákok és szüleik figyelmét az egészséges táplálkozásra, a mozgás fontosságára. Sajnos a gyerekek többsége a digitális világban éli hétköznapjait, ezért feladatunknak éreztük, hogy rávilágítsunk ennek káros hatásaira például a túlsúly okozta betegségekre. Az egészséges életmódót hirdető rendezvényekkel igyekeztünk a helyes irányba terelni a résztvevőket.
Az év során sikerült megvalósítanunk egy családi napot, ahol a sportolásé volt a főszerep. A diákok megismerkedhettek a méz és a tejtermékek fontosságával. Zöldségekből és gyümölcsökből salátákat készítettek, ősszel tököt faragtak és kóstoltak, télen mézeskalácsot sütöttek, teát kóstoltak. A testmozgás sem maradt el jógázott és futott az egész iskola. Véleményünk szerint mindenki nagyon élvezte a számos programot, mely változatossá tette a hétköznapokat és közben játszva tanultak a gyerekek.

  
Nagyításhoz kattints a képre!

  
Nagyításhoz kattints a képre!

Szeretettel: Iskolapercek