Teleputtony

Iskolánkban hosszú évek óta működik az óvoda –iskola átmenetet segítő program. Ennek egyik eleme a Teleputtony projekt.  Nevéhez illően Mikulás napján, december 6-án került megrendezésre. Résztvevői, a nagy csoportos óvodások és az első osztályosok izgatottan várták ezt a napot.  Közös énekléssel és egymás köszöntésével indult a program. Elmondták egymásnak azt a verset, amit erre az alkalomra tanultak. Azért, hogy az ovisok ismerkedjenek az iskolai szokásokkal, a tízórait itt fogyasztották el. A program következő részében kézműveskedtek, melyben egy Mikulás – dobozt készítettek el. Nagyon ügyesen színeztek, nyírtak és ragasztottak. Ezután érdekes feladatnak bizonyult az első osztály tantermébe való vonulás, ahol folytatódott a nap. A gyerekek egy Télapós mesét néztek meg az interaktív táblán. Nagyon tetszett mindenkinek a történet. A nap zárása után elköszöntek egymástól a csoportok.  Élményekkel gazdagodva, sikeresen valósult meg a projekt.