Szigeti veszedelem

2023. szeptember 22-én a Szigetvári Vár Dzsámijában a hősi eposz felolvasásával igyekeztünk felhívni a figyelmet az 1566-os ostrom történelmi jelentőségére. Ennek a példaértékű megemlékezésnek iskolánk diákjai és tanárai közül 22-en részesei lehettünk. Jó volt látni azt az összefogást, fegyelmezettséget, ahol 1566 gyerek, fiatal, felnőtt és nyugdíjas tisztelettel adta
elő saját versszakát a Szigeti veszedelemből. Köszönet a szervezőknek ezért a közösségépítő ötletért.
Az irodalmi megemlékezést követően a diákok egy várostörténeti vetélkedőn vehettek részt, melyet a Tinódi Általános Iskola szervezett. Iskolánk kettő csapattal képviseltette magát. A helytörténeti kutakodásban Nagydobsza II. csapata az első helyet szerezte meg, mellyel 90.000 Ft-os sportszervásárlási utalványt nyert.

A győztes csapat tagjai:

• Varga Viktor