Sherlock Junior bűnügyi vetélkedő

Iskolánk végzős osztálya kettő csapattal indult a "Sherlock Junior" bűnügyi vetélkedőn, amelyet a Szigetvári Rendőrkapitányságon rendeztek meg 2023. október 12-én. Ezen a városi elődöntőn a gyerekek délelőtt oktatásban részesültek, majd több feladatban kellett ügyeskedni és megoldani egy bűnügyet.

  Diákjaink a küldetés során

  • nyomot kerestek,
  • tanúkat hallgattak ki,
  • házkutatást tartottak, ruházatot vizsgáltak át, gyanúsítottat bilincseltek meg és
  • az ügy kapcsán felmerült észleléseiket összerakva oldották meg az esetet.

  Mindemellett kipróbálhatták magukat lövészetben (lézerfegyver), íjászatban és megmutathatták ügyességüket az elsősegélynyújtásban is. Diákjaink beleláthattak abba, hogy milyen a rendőrök munkája, nyomok összegyűjtése és mennyre fontos a jól szervezett csapatmunka. A vetélkedő végén az NCIS Los Angeles csapat I. helyezést ért el, így jogot szereztek arra, hogy Pécsett a Baranya Vármegyei döntőn ők is részt vehessenek. Másik csapatunk, a Nyomozó palánták IV. helyen végzett.  Minden versenyzőt Dr. Arató Attila r. alezredes, a Szigetvári Rendőrkapitányság vezetője tiszteletbeli nyomozónak nevezett ki.

  A gyerekek nagyon jól érezték magukat, a vetélkedő hatására a pályaválasztásban számításba jött némelyeknél a rendőr szakma is.

  NCIS Los Angeles tagjai:

  • Herceg Enikő,
  • Károlyi Luca,
  • Pálfi Kitti és
  • Kalányos Tibor.

  Nyomozó palánták tagjai:

  • Lakatos Kamilla,
  • Molnár Leila,
  • Kuti Milán és
  • Varga Viktor.

  Meséljenek tovább a képek...

    

    

     
   

   

   

  Gratulálunk minden csapatnak és köszönjük a programszervezést!

  Szeretettel: Iskolapercek