Pályaorientációs nap

Diákjaink számára pályaorientációs napot szerveztünk október 20-án, pénteken, amelyen iskolánk összes jelen lévő diákja részt vett.
Voltak előadóink több munkaterületről, akik a kisebbek számára élményszerűen bemutatták munkájukat.

Így járt nálunk:

• védőnő - Hauptman Jánosné, Dóri néni;
  • óvónő - Szabó Kati néni;
  • kivitermelő - Ujházi Tamás, volt diákunk;
  • és a rendőrség részéről Borsné Hamvas Georgina és Győri Barbara.

A 7. és 8. évfolyam számára 3 középiskola is bemutatta szakképzési kínálatát.

Vendégül fogadtuk a felsorolt intézmények küldötteit:

• Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum Zrínyi Miklós Gimnázium és Szakképző Iskola, Szigetvár
  • Pécsi Református Kollégium Technikuma és Szakképző Iskolája, Sellye
  • Baranya Vármegyei SzC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum, Pécs

A felsőbb évfolyamoknak a nap fennmaradó részében pályaorientációs vetélkedőt szerveztünk, ahol több állomáson mérhették fel rátermettségüket több szakma esetében.
A feladatok a következő szakmákat érintették: ápoló, rendőr, kőműves, szakács, adminisztrátor, cukrász, eladó, szerelő, turizmus-vendéglátás és varrónő.

A nap végre mindannyian szereztünk új élményeket, tapasztalatokat és bízunk abban, hogy a végzős diákjaink könnyebben megtalálják "Mik lesznek, ha nagyok lesznek."