Nyári táborok - 2018. június

Diákjaink számára 2018 nyarán több táborral is készültünk, júniusban hárommal.

W.Í.Z.E.S. Zalakaros - június 3. hetében

A bentlakásos táborban a harmadik, ötödik és hetedik évfolyamokból voltak diákjaink 20 fős létszámmal.

Feldolgozott témák:

• környezetvédelem,
  • természetismeret,
  • tudatos fogyasztói magatartás.

Táborvezető: Varga Viktória.
Animátor: Szabó Franciska.
Segítő pedagógusok: Miskei Klára és Aracs Katalin.

Nálunk pattan a labda - június 3. hetében

A napközis táborban a második és hatodik osztályos tanulók voltak jelen 20 fővel.

Ebben a programban a gyerekeknek sok-sok játékon keresztül mutattuk meg, hogy játszani a legjobb dolog a világon. A társakkal együtt játszani, egymást megismerve együtt felvedezni a világot még ennél is jobb. A tematikus alkalmak során új játékokat ismertek meg és próbáltak ki. A különböző évfolyamok egymást segítve, egymáshoz alkalmazkodva a hét végére összecsiszolódtak és képesek voltak együtt játszani.

A témahét utolsó napján Ki mit tud-ot rendeztünk, amelyre egész héten készültek. Bemutathatták gyakorlataikat egyénileg, párban és kiscsoportban is. A heti programot kézműveskedés és kirándulás is színesítette.

Táborvezető: Márkusné Farkas Mária.
Segítő pedagógusok: Gere Jánosné és Litkei Csaba.

Tüzesmanók - június 4. hetében

A napközis táborban az első és negyedik osztályos tanulók voltak jelen 20 fővel.

Feldolgozott témák:

• Környezettudatos gondolkodás és a fenntarthatóság elve, az energiaforrások és ezek felhasználási lehetőségei.
  • A tűz és az égés témaköre.
  • Játékos formában megismerkednek a természet néhány alapvető törvényszerűségével, az anyagok körforgásával.

A tűzgyújtástól ejutottunk a tűzoltáson át a buborékkészítésig. Papírrepülőt reptettünk és szemétből készítettünk hasznos dolgokat, apró ajándékokat. Megismerkedtünk a szelektív szemétgyűjtés fontosságával, közben jókat játszottunk és nevetgéltünk együtt. Túráztunk a Zuhogóhoz és közben felfedeztük környezetünk szépségeit.

Táborvezető: Feketéné Kurtán Andrea.
Segítő pedagógusok: Dömötör Judit és Pénzárné Gali Szilvia.