Menő menza - november

„Kóstold meg!” – almából készült italok, ételek készítése, kóstolása

Program időpontja: 2018. november 10.

A nap programja a következőképp alakult: 10.00 órától az iskola ebédlője mögött megindult a megvásárolt alma ( 100 kg jonagold és 100 kg idared alma) préselése az ott felállított vándorprés segítségével. A prést Papp László működtette. Tanulóink csoportokban tekinthették meg az almaprés működését. A gyerekek a préselés közben megismerkedhettek a munkafolyamatokkal, előttük indult be a gép, folyamatosan láthatták, hogy az almából, hogyan lesz almalé. A munka végén megkóstolhatták a nagyon finomra sikerült, natúr alma levet. A megmaradt alma levet speciális tasakba rakták, így még később is fogyaszthatják tanulóink. Amíg az egyik csoport a gép működését nézhette meg, addig a többi csoport kézműves tevékenységet végzett, vagy az alma hasznával, értékével, fajtájával ismerkedhetett meg tanáraik segítségével. Kézműves munkában elkészült egy kis kép az almáról színes papírból, papírtányérból kukacos almát készítettek. A felsős osztályok tanulói kutató munkát végeztek az internet segítségével, kerestek recepteket almából készült ételekről, átnézték mennyi féle almafaj létezik, megkeresték az alma fontos tulajdonságait, ezekről plakátokat, gondolattérképeket készítettek. Magyar tanáruk segítségével verseket gyűjtöttek az almáról, és illusztrációt készítettek ezekhez. Az elkészült munkákat az iskola aulájában kiállítottuk, hogy mindenki láthassa, tájékozódhasson a társai munkájáról. Az egyik osztály almából egészséges sütit készített, amiből minden tanulónak jutott egy kis kóstoló.

  
Nagyításhoz kattints a képekre!

  
Nagyításhoz kattints a képekre!

  
Nagyításhoz kattints a képekre!

 
Nagyításhoz kattints a képekre!


Nagyításhoz kattints a képekre!

Az egészség mindenek előtt - Az egészséges életmód népszerűsítése a nagydobszai iskolában EFOP-1.8.5-17-2017-00246