Menő menza - január

Táplálkozással összefüggő betegségek, ételallergia – szemléletformáló program

Program időpontja: 2019. január 18. 

A 4. osztályos tanulóknak három tanórás „felvilágosító” programot szerveztünk a helytelen táplálkozás következtében kialakuló betegségekről. A már meglévő ismereteiket, melyeket az előző tanévekben szerezhettek feladatlapokkal, beszélgetéssel, játékokkal elevenítettük fel. Az új ismereteket az elhízás témakörére szűkítettük. Egy érdekes játékkal kezdtük: „NEHÉZ LESZEL, MINT A SÓZSÁK”. A játék lényege: az ünnepek alatt 2 kg súlyfelesleget szedtünk fel, ezt a nyakukba akasztott 2 kg-os zsákkal szimbolizáltuk. A gyerekeknek el kellett mondania mit éreztek a súllyal a nyakukban. Ezután ráerősítettünk arra, hogy a súlyfelesleg milyen káros hatással van a szervezetünkre: - fáj tőle a térdünk, bokánk, gerincünk - nehezebben lélegzünk - nehezebben tudunk lehajolni – nehezebb lesz a mozgás.
A szituációs játék után még a fogszuvasodásról, cukorbetegségről is szó volt. Megbeszéltük ezen betegségek közötti kapcsolatot. Arra is felhívtuk a gyerekek figyelmét, hogy az egészségtelen táplálkozás következménye a magas vérnyomás, amely nagyon komoly betegségeket okozhat. A nap zárásaként egy oktató videót tekinthettek meg, s védőnőnk segítségével vérnyomást mértünk a vállalkozó szellemű diákoknak.

 
Nagyításhoz kattints a képekre!


Nagyításhoz kattints a képekre!

Az egészség mindenek előtt - Az egészséges életmód népszerűsítése a nagydobszai iskolában EFOP-1.8.5-17-2017-00246