Menő menza - április/október

Fűszerkert/tankert létesítése

Program időpontja: 2018. április-október

Iskolánkban a tankert néhány év óta újra működik. A helyi önkormányzat biztosított számunkra egy darab földterületet, ahol a gyerekek tavaszi-nyári növényeket termelhetnek. Palántákat, vetőmagokat is ajándékoztak nekünk. A fűszerkertünk most készült el. A vásárolt faanyagból karbantartónk kereteket készített, melynek a földterületet előkészítették a gyerekek, feltöltötték a vásárolt palántafölddel és virágfölddel. A fűszernövényeket a faluban lakók adományozták az iskolának. Tanulóink beültették a növényeket a keretekbe. Azóta is öntözik, gondozzák azokat, hogy tavasszal friss fűszerekkel ízesíthessük ételeinket.

  
Nagyításhoz kattints a képekre!

  
Nagyításhoz kattints a képekre!

Az egészség mindenek előtt - Az egészséges életmód népszerűsítése a nagydobszai iskolában EFOP-1.8.5-17-2017-00246