Kirándulás Budapesten - 7-8. osztály

SZIKLA-ÚTI-2003 pályázat keretén belül kirándulásra indultunk a 7. és 8. osztályban tanuló diákokkal Budapestre, amelyet vonattal közelítettünk meg.

Meglátogattuk és idegenvezetést is kaptunk:

• az Országházban,
  • a Mátyás-temlomban és
  • a Sziklakórház Atombunker Múzeumban.

Az esős idő ellenére nagyon jól sikerült napként könyveltük el 2023. október 27-ét.

Az október 27-e margójára:
Belecsöpentünk pár órára egy igen gyors város vérkeringésébe. Metróztunk, buszoztunk, vonatoztunk.
Részt vehettünk több helyszínen kihelyezett történelemórán.
Erősítettük izomzatunkkat, mozogtunk eleget, közben sok dologra rácsodálkoztunk.
Több féle népcsoporttal találkoztunk és számos nyelven hallottunk embereket kommunikálni.
Ha valamit nem tudtunk, mertünk kérdezni.
Bízom abban, hogy kicsit önállóbbak lesztek és mertek majd egyedül felnőtt kísérete nélkül is közlekedni, hiszen a középiskolába járáshoz elengedhetetlen egy kellő érettség, bátorság.
Remélem megtapasztaltad, hogy mennyire fontos előre tervezni, hogy mit kell magaddal vinned egy-egy útra, hiszen nem csak az utazáshoz szükséges iratokra kell gondolnod, a költőpénzre, ennivalóra és frissítőre, hanem az időjárás szélsőségeire, ahol a megfelelő ruházatnak és az esernyőnek ☔ is eszedbe kell jutnia majd.

8. osztály osztályfőnöke.

Néhány kép a jeles napról: