Anyanyelvi és irodalmi versenyek

Szavalóverseny - "A törpe meg a körte"

Április 24.-én került megrendezésre Szigetváron a „A törpe meg a körte” elnevezésű versmondó verseny. Az alsó tagozatos számára kiírt megmérettetésen iskolánkat négy tanuló képviselte. Mindannyian ügyesen szavaltak.

Herceg Enikő 3. osztályos tanuló, Benedek Elek : A kutya meg a nyúl című versével III. helyezést ért el. A zsűri külön kiemelte Enikő könnyed, szépen hangsúlyozó és érthető előadásmódját.

Felkészítő tanáruk Márkusné Farkas Mária volt.

Herceg Enikő

Szép kiejtési verseny

Járási anyanyelvi és szép kiejtési versenyt 2019. április 30.-án rendezték meg, Szentlászlón. Iskolánkból négy tanuló vett részt, Schlichler Bianka és Horváth Patrik (2. osztály), Károlyi Luca és Herceg Enikő (3. osztály). Mindegyikük ügyesen szerepelt.

Legeredményesebb tanulónk, Herceg Enikő 3. heyezést ért el a szép kiejtési versenyen.

Felkészítő tanárok: Pénzárné Gali Szilvia és Márkusné Farkas Mária.

Herceg Enikő

Anyanyelvi verseny

A kistérségi anyanyelvi versenyt Kétújfaluban rendezték meg 2019. május 14-én. Évfolyam szintű megmérettetés volt és két tanulónk is sikeresen vette az akadályokat.

• Benked Barbara (6. osztály) 1. helyezést ért el.
  • Csokona Laura (8. osztály) 3. helyezést ért el

Felkészítő tanáruk Litkeiné Klonfár Ilona volt.

Gratulálunk diákjaink sikeres szerepléséhez és köszönjük felkészítőik munkáját!