Kicsik vagyunk Muzsikálunk koncertek a 2018/2019-es tanévben

Koncertek oldalon belüli gyorslinkjei:

Első koncert

Második koncert

Harmadik koncert

Első koncert

A zene világnapja alkalmából a "Kicsik vagyunk Muzsikálunk" koncertet 2018. október 03.-án, 18:00-kor rendeztèk meg Szigetváron a Vigadóban.

A hangverseny szervezői a Szigetvári Zeneiskola két tanára Tölgyesi Rita és Gersy Károly voltak.

A Kis Szívhúrosok zenekar kísérte a környék általános iskoláinak kórusaiból és óvodásokból alkotott éneklő ifjúságot. 160-an voltunk a színpadon, zsúfolásig megtelt a Vigadó. Dr. Vass Pèter Szigetvár polgármestere köszöntötte az egybegyűlteket.
18 ismert népdalt hangszereltek, s adtunk elő. Lesz folytatása 2018. december 16.-án Adventkor. Virágcsokorral köszönték meg a felkèszítő tanárok munkáját.  (Aracs Katalin, felkészítő tanár)

A gyerekek élvezték a közös munkát, név szerint:

• Vass Barbara - 4. osztály
  • Gonzalez-Borobás Genesis Manatial - 5. osztály
  • Szabó Zsófia - 5. osztály
  • Jandó Barbara - 6. osztály
  • Fejes Máté - 7. osztály
  • Fido Noémi - 7. osztály
  • Kosaras Evelin - 7. osztály
  • Lakatos Dzsenifer - 7. osztály
  • Lakatos Ramóna - 7. osztály
  • Nagy Anita - 7. osztály
  • Szőke Bianka - 7. osztály
  • Tischler Mercédesz - 8. osztály

Második koncert

Adventi hangversenyen vettünk részt 2018. december 9.-én Szigetváron, a Vigadóban. A fellépők között több általános iskola kórusa és óvodások énekeltek együtt a Szigetvári Zeneiskola Kis Szívhúrosok zenekarával. Gersy Károly és Tölgyesi Rita tanárnő szervezésében második alkalommal adott több, mint száz gyerek színvonalas hangversenyt, telt ház előtt. A közönséget Szigetvár polgármestere köszöntötte. A gyerekek élvezték a közös éneklést, az élőzenét. Jó volt látni a sok vidám gyermekarcot.

A hangverseny után a résztvevőket kaláccsal, forró csokival, gyümölcsökkel vendégelték meg a szervezők, s kisebb ajándékot is kaptak. A felkészítő tanároknak virágcsokorral köszönték meg munkájukat.

Harmadik koncert

A tavaszi hangverst, 2019. május 8.-án rendezték meg a Vígadóban, ahol 120 gyermekkel együtt a mi diákjaink is együtt énekeltek. Népdalok és kórusművek csendültek fel, melyekből alább YouTube-os linkek árulkodnak.

Hátsó sor balról jobbra: Jandó Barbara, Szőke Bianka, Aracs Katalin (felkészítő tanár), Nagy Anita, Fido Noémi, Tischler Mercédesz.
Első sor balról jobbra: Kosaras Evelin, Fejes Máté, Gonzalez-Borobás Genesis Manatial, Szabó Zsófia, Marton Emília.

A koncertről készült felvételek YouTube-os linkjei:

Oldal elejére

Gratulálunk diákjaink sikeres szerepléséhez és felkészítő tanáruk áldozatos munkájához!