Eredményeink a 2017/2018-as tanév első félévében!

1. Matematika:

Iskolánk öt felső tagozatos diákja,

  • Tarkó Milán (5. osztály),
  • Székely Csaba (6. osztály),
  • Kosaras Evelin (6. osztály),
  • Péter Tamás (7. osztály),
  • Farkas Balázs (7. osztály),

vett részt a három fordulós megyei matematika versenyen, 2017/2018-as tanév első félévében. A harmadik fordulóba Tarkó Milán jutott be, melyen 3. helyezést ért el saját korosztályában.

Tarkó Milán a matematika versenyen.
Tarkó Milán
Nagyításhoz kattints a képekre!

2. Gandhi-vetélkedő:

Nyolcadik osztályos diákok kettő csapattal vettek részt a Gandhi-vetélkedőn, 2017. október 2-án, Pécsett. Ötödik és hatodik helyezést értek el. Eredményes szereplésükért elismerő oklevélben és ajándékcsomagban részesültek. A Gandhi Gimnázium zenekara és tánccsoportja színvonalas műsort adott, továbbá Oláh Gergő is fellépett, akivel személyes beszélgetést is folytattak. Nap zárásaként állófogadáson vettek részt. Diákjaink nagyon jól érezték magukat és sok élménnyel gazdagabban tértek haza, amit szívesen osztottak meg társaikkal.

Gandhi-vetélkedőn

Nagyításhoz kattints a képre!

3. Roma „KI MIT TUD?” 2017.

Az Országos Rendőr-főkapitányság szervezésében 2017. október 29-én rendezték meg tehetséges roma fiatalok „Ki mit tud?” vetélkedőjének országos döntőjét Budapesten. A nyolcadik osztályosokból verbuvált csapat Baranya megyét képviselte és színdarab kategóriában indulva előadták „A plébános esete” – című produkciójukat. Elsöprő sikerű előadásukat Mága Zoltán Talentum-Ösztöndíj I. helyezésével jutalmazta a zsűri. Az elismerő oklevél mellett számos tárgyjutalommal, pénzjutalommal, koncertjeggyel és felbecsülhetetlen élményekkel lettek gazdagabbak.

4. Informatika:

Általános iskolásoknak szervezett informatika csapatversenyen ügyesen szerepeltek Nagy Noémi, Szabó Gréta és Tóth András nyolcadik osztályos tanulók. Negyedik helyezést értek el, ahol gyakorlati és elméleti tudásukat mutathatták meg a PSzC Zrínyi Miklós Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája szervezésében 2018. január 23-án, Szigetváron.

5. Sport: Grundbirkózás Magyarmecskén – 2017. december 14.

Iskolánk első öt évfolyamából 28 sportszerető diákkal vett részt Grundbirkózás versenyen 2017. december 14-én, Magyarmecskén. Elsöprő eredményt produkálva 26 érmet hoztak haza, amelyet büszkén viselve mutattak kiváló példát itthon maradt diáktársaik számára.

1. helyezettek – 8 fő

2. helyezettek – 12 fő

3. helyezettek – 6 fő

Simon Zsolt

Kuti Milán

Orsós Viktor

Schlichler Bianka

Farkas Achilles

Simon Tamás

Farkas Rodrigo

Kiss Dániel

Zsigmond Kevin

Károlyi Márkusz

Gál Gábor

Szakcsi Áron

Bernát Noémi

Farkas Rebeka

Takács Kinga

Kalányos Tibor

Páter Kornél

Lakatos Roland

Jasák Dániel

Szabó Márk

Horváth Patrik

Kőszegi Armando

Molnár Leila

Hováth Kevin

Bogdán Máté

Márta Levente

Nagyításhoz kattints a képre!

6. Sport: Grundbirkózás Diákolimpia – fiú csapatverseny elődöntője 2018.01.12, Pécs

Iskolánk Grundbirkózás-Fiú Diákolimpia csapatversenyen indult két korcsoportban, amely elődöntőjét 2018.01.12-én, Pécsett rendezték meg. Az első korcsoport III. helyezést ért el. A második korcsoport I-ső lett, amellyel biztosították tovább jutásukat az országos döntőben.

1. korcsoport – 7 fő

2. korcsoport – 6 fő

Gál Gábor

Kőszegi Armando

Kuti Milán

Orsós Viktor

Simon Zsolt

Szabó József

Zsigmond Kevin

Farkas Achilles

Kalányos Tibor

Márta Levente

Páter Kornél

Simon Tamás

Szabó Márió

7. Sport: Grundbirkózás Diákolimpia – lány csapatverseny elődöntője 2018.01.26, Pécs

Iskolánk Grundbirkózás-Lány Diákolimpia csapatversenyen indult két korcsoportban, amely elődöntőjét 2018.01.26-án, Pécsett rendezték meg. Az első korcsoport II. helyezést ért el, a második korcsoport V. lett. Az országos döntőben lányaink ebben a tanévben nem fognak versenyezni.

1. korcsoport – 5 fő

2. korcsoport – 3 fő

Bernát Noémi

Farkas Rebeka

Kalányos Csenge

Schlichler Bianka

Takács Kinga

Molnár Leila Virág

Juhász Ramóna

Vass Barbara

Nagyításhoz kattints a képre!